Przedszkolaki w gospodarstwie agroturystycznym „Hula” w Gutowie Małym

Uroki wiejskiego życia, a także lekcje praktyczne na temat dawnej wsi złożyły się między innymi na program wycieczki do gospodarstwa agroturystycznego „Hula” w Gutowie Małym. Na tę wycieczkę wyjechały przedszkolaki w towarzystwie swoich pań Violetty Pachali – Jóźwiak i Violetty Paszkowiak oraz wielu rodziców w poniedziałek 8 czerwca.

Uczestnicy nie mogli narzekać na brak niecodziennych atrakcji. Pani, która nas gościła przeprowadziła krótkie zajęcia poglądowe na temat „Wieś na przestrzeni wieków”. Zarówno dzieci, jak i rodzice mogli zapoznać się z narzędziami i urządzeniami gospodarstwa wiejskiego. Dużą atrakcją były żywe zwierzęta gospodarskie.  Był także czas na przejażdżki konne w siodle oraz przejażdżki bryczką w terenie. Nie mogło zabraknąć czasu na gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu – ogromną popularnością cieszyła się trampolina. Uwieńczeniem wyjazdu były smakołyki regionalnej kuchni: pyry i gzik, chleb ze smalcem i ogórkiem, pieczone kiełbaski i pyszne, domowe ciasto. Zarówno dzieci, jak i dorośli dowiedzieli się  o życiu w dawnej i dzisiejszej wsi, a także miło, aktywnie i ciekawie spędziły czas.

VP-J

Opublikowano: 10 czerwca 2015 16:21