W bożonarodzeniowy czas...

22 grudnia był ostatnim dniem nauki w 2016 r. Od samego rana czuło się w szkole wyjątkową atmosferę nadchodzących świąt. Odświętne stroje, czerwone mikołajowe czapki a przede wszystkim czas oczekiwania na… Mikołaja, który pojawił się po godzinie 11.00 na klasowych spotkaniach wigilijnych. Rada Rodziców sprawiła wiele radości wszystkim uczniom i tym młodszym, i tym starszym. O godz. 11.45 cała społeczność szkolna zgromadziła się w holu szkoły. Na tę godzinę Samorząd Uczniowski zaprosił gości (emerytowanych pracowników szkoły), Ks. Proboszcza K. Mrozka, pracowników szkoły,  Rodziców  na wspólne kolędowanie. Spotkanie rozpoczęły uczennice kl. V: Zofia Grzeszczyk, Julia Nijak oraz Julia Wilczyńska, które zaprezentowały w języku angielskim znane piosenki świąteczne.  Chór jasełkowy (uczniowie kl. IV-VI SP i I-III gim.) zaprosił do śpiewania kolęd, uczniowie kl. III SP zaprezentowali scenkę z opowiadania Bruno Ferrero „Dlaczego przy grocie był osioł i wół?”, uczniowie kl. II SP opowiedzieli o pięknych polskich zwyczajach podczas Wigilii: opłatku, białym obrusie, natomiast uczniowie kl. II gimnazjum podjęli próbę odpowiedzi na pytanie „Czym jest Boże Narodzenie?”. Spotkanie kolędowe uczniowie zakończyli życzeniami skierowanym do wszystkich obecnych w holu szkoły. Uczniów do występu przygotowały: Panie Danuta Czajkowska,  Agnieszka Konopka-Adamska (chór),  Halina Szczecińska-Popiela,  Urszula Januchowska oraz Krystyna Jagodzińska.
Pan Piotr Michalak, Dyrektor Szkoły, wręczył uczniom szkoły podstawowej nagrody, które zdobyli w Gminnym konkursie na kartkę na Boże Narodzenie. Nagrodzeni zostali: Julia Jarząbek z kl. IV (I miejsce), Jagoda Pawłowska i  Wiktoria Patelka z kl. VI, Julian Adamczyk i Mateusz Żywanowski z kl. III , Mateusz Chmielecki i Stanisław Dobosz z klasy II. Gratulujemy nagrodzonym oraz ich opiekunom: pani Halinie Szczecińskiej-Popieli, Pani Urszuli Januchowskiej i Pani Violetcie Paszkowiak.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje pani Violetcie Paszkowiak za pomoc w udekorowaniu holu oraz   Pani Róży Toberze za pomoc w przygotowaniu upominków. Podziękowania kierujemy także do Weroniki Duszyńskiej (kl. II gim.) za przygotowanie rezentacji multimedialnej oraz do Pawła Biernata (kl. VI) i Wiktora Patelki (kl. II gim.) za obsługę techniczną spotkania.

K.J. Opiekun SU

zdj. Weronika Duszyńska kl. II gim.

Opublikowano: 23 grudnia 2016 18:35

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 906

Wszelkie prawa zastrzeżone © Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Zasutowie

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony