KOLĘDNICY MISYJNI - DZIECIOM Z TAJLANDII

W tym roku po raz pierwszy,  dnia 6 stycznia 2017r.  wyruszyliśmy  z kolędą do domów położonych we wsi Opatówko i Podstolice. Zanim to nastąpiło, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której otrzymaliśmy od ks. proboszcza Konstantego Mrozka specjalne błogosławieństwo. Później ze zrobioną na tę okazję gwiazdą oraz skarbonką i ze śpiewem na ustach, przeszliśmy ulicami wiosek. Celem misyjnego kolędowania była konkretna pomoc dla dzieci zamieszkujących Tajlandię. Zebraliśmy na ten cel 963 zł.i 20 groszy.

Wielu ludziom wydaje się, że Tajlandia to bogaty kraj, a tam jest mnóstwo tzw. niewidzialnych dzieci, które nie mają dowodów osobistych, nie mogą chodzić do szkoły ani korzystać z pomocy lekarza,  stają się potencjalnymi ofiarami handlu.

Kolędowanie daje  radość,  uczy myślenia nie tylko o sobie, ale także o innych. Mali kolędnicy przekonali się, że warto ofiarować swój czas i modlitwę. Głosili ludziom, że Pan Jezus naprawdę się narodził, i prosili tych, do których przyszli o modlitwę za dzieci, które zamieszkują Tajlandię.

Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za miłe przyjęcieJ

Opublikowano: 12 stycznia 2017 07:41