Egzamin gimnazjalny 2018

Kwiecień, uczniom gimnazjum, od prawie dwudziestu lat, kojarzy się z egzaminem gimnazjalnym. Tegoroczni uczniowie klasy trzeciej przystąpili do sprawdzania wiedzy przedostatni raz. 18 kwietnia – przeprowadzony został egzamin z przedmiotów humanistycznych: 1. część to historia i wos, 2. część – język polski. 19 kwietnia uczniowie zdawali egzamin z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych w 1. części i z matematyki w 2. części. Trzeciego dnia, 20 kwietnia, zdający zmierzyli się z zadaniami z egzaminu z języka nowożytnego (język angielski) na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tegoroczny egzamin jest już "historią" dla dwanaściorga uczniów klasy III: Weroniki Duszyńskiej, Kamila Jóźwiaka, Jakuba Kujawy, Heleny Łopatki, Katarzyny Michalak, Natalii Młynarczyk, Wiktora Patelki, Weroniki Pieszak, Jakuba Piotrowskiego, Martyny Urbaniak, Kacpra Woźniaka i Zuzanny Wyderkiewicz. Ogłoszenie wyników przwez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu nastąpi 15 czerwca br.

K.J.

zdj. Pan P. Michalak