Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Lekkiej Atletyce

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym na ul. Kaliskiej we Wrześni  odbyła się Drużynowa Liga Lekkoatletyczna oraz Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego w Lekkiej Atletyce. Troje uczniów w składzie Oliwia Szymkowiak, Dorota Łopatka i Mikołaj Woźniak reprezentowali Naszą szkołę na wyżej wymienionych zawodach pod opieką  L. Płończak.  Regulamin zawodów pozwalał brać  udział tylko w jednej konkurencji sportowej plus sztafeta.  W pierwszej  kolejności odbyły się konkurencje techniczne  i biegi krótkodystansowe, a następnie biegi długie i sztafety.  W skoku w dal brała udział cała nasza reprezentacja, w której Dorota Łopatka zajęła III miejsce w Powiecie zdobywając  brązowy medal wynikiem 3 metry i 93 cm. Z kolei  Oliwia Szymkowiak startowała poza konkurencją PK, zajmując IV miejsce uzyskując wynik 3 metry i 54 cm.  Mikołaj Woźniak w skoku w dal wśród chłopców uplasował się na VI miejscu w Powiecie wynikiem  4 metry i 47 cm.  W konkurencjach biegowych  brały udział Dorota i Oliwia, w której Dorota zajęła IV miejsce  startując PK i uzyskując  czas 2’17,99.  Natomiast Oliwia okazała się bezkonkurencyjna zajmując I miejsce w Powiecie Wrzesińskim w biegu na 600 m uzyskując wynik  1’57,80.  Oliwia prawie cały dystans przebiegła na II miejscu, ale wykazała się lepszym finiszem ponieważ tuż przed metą pokonała swoją rywalkę stając na najwyższym miejscu na podium. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Opublikowano: 26 kwietnia 2018 22:42

Kategoria: Aktualności