Trzecia gimnazjum z ZS w Zasutowie w Warszawie

Dnia 27 grudnia 2011 r. klasa III gimnazjum pod opieką pani Krystyny Jagodzińskiej pojechała na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Do uczniów III gimnazjum dołączyło jeszcze kilku uczniów z niższych klas oraz nauczyciele, między innymi pisząca ten artykuł.Wyjeżdżaliśmy z Wrześni o godz. 5.55 super nowoczesnym pociągiem. Najpierw poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam 3 godziny, świetnie się bawiąc i jednocześnie ucząc. Na własnej skórze mogliśmy poznać symulację trzęsienia ziemi, sprawdzić, czy właściwie się odżywiamy, poznać tajfuny i wiele innych ciekawych zjawisk fizycznych.  Wędrując po Warszawie dotarliśmy do Muzeum Fryderyka Chopina, niezwykle nowoczesnego, pobudzającego wszystkie zmysły zwiedzających. Istnieje tam innowacyjna forma zwiedzania, wzbogacona o audiowizualne elementy ekspozycji. Po wyjściu z muzeum zrobiliśmy sobie spacer po pięknie, bajecznie oświetlonej Warszawie. A o godz. 19.00 poszliśmy do Teatru Muzycznego „Roma” na musical pt.: „Aladyn Jr.” Tam „na żywo” mogliśmy zobaczyć aktorów, których znamy z seriali telewizyjnych. Po wyjściu z teatru, mając jeszcze czas do odjazdu pociągu, poszliśmy do Złotych Tarasów. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późną porą do domu.

U. Januchowska

Opublikowano: 04 stycznia 2012 10:48