Jest takie miejsce, taki kraj...

Z pokoleń trudu/ Z ofiarnej krwi/ Zwycięskiej chwały/ Nadchodzą dni.../ Dompóż, Boże,/ I wytrwać

Jest takie miejsce, taki kraj… 11 listopada br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II odbyła się wieczornica z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Przybyło wielu gości, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Nekla p. Karol Balicki, dyrektor Zespołu Szkół w Targowej Górce p. Hanna Migdalska, p. Piotr Michalak – dyrektor i nauczyciele Zespołu Szkół w Zasutowie, nasi rodzice, dziadkowie, koleżanki i koledzy. W przedstawieniu zatytułowanym Taki kraj… wystąpili uczniowie klas  II-III gimnazjum, Mikołaj Zielonka z klasy I gimnazjum oraz Joanna Nowaczyk z klasy VI. Uczennice klasy II gimnazjum: Monika Adamska, Weronika Sawa i Agata Walkowska przepięknie zaśpiewały znane utwory: MuryPytasz mnie, co właściwie Cię tu trzyma;, Ta nasza młodość..., Dni, których nie znamy, Miejcie nadzieję, Taki kraj…  Recytatorzy zaprezentowali piękne wiersze o tematyce patriotycznej, np. Gawędę miłości ziemi ojczystej W. Szymborskiej, Moją piosnkę C. Norwida, Czym jest poezja co ocala R. Krynickiego. Wszyscy byli poruszeni. Wielu gościom spływały łzy po policzkach. Dla nas, występujących, najcenniejsze były łzy na twarzach naszych dziadków.

Uczestnictwo w przedstawieniu dało mi wiele satysfakcji, gdyż poznałam informacje  na temat historii mojej ojczyzny, których wcześniej nie znałam. Ze sceny widziałam, jak poruszeni byli przybyli goście. Występ podczas wieczornicy pozwolił nam, młodym ludziom,  spojrzeć na sprawę patriotyzmu z innej perspektywy.
Pomysłodawczynią zorganizowania wieczornicy oraz autorką scenariusza była p. Krystyna Jagodzińska. Prezentację multimedialną na potrzeby wieczornicy przygotował Maciej Strzyżykowski - klasa III gimnazjum

Tekst: Agata Walkowska (kl. II gim.)

fot. Wiktoria Kalińska (kl. II gim.)

Opublikowano: 13 listopada 2012 21:35