Monika, Ola i Agata na KUL-u

Ola, Agata i Monika

27 maja br., w poniedziałek, uczennice klasy II gimnazjum: Monika Adamska, Aleksandra Szewczyk i Agata Walkowska  wraz z panią K. Jagodzińską wyjechały  do Lublina na Galę podsumowującą VIII edycję konkursu „Młodzież jaką znamy i nie znamy” zatytułowaną „Moją młodość przeżywam godnie”. Organizatorem konkursu jest prof. dr hab. Krystyna Chałas, kierownik  Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Na tegoroczną Galę przybyli Wicepremier Janusz Piechociński, Sekretarz stanu w MEN Tadeusz Sławecki, Biskup Lubelski Artur Miziński, JM Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński. Tegoroczna Gala była dla nas ważnym wydarzeniem, ponieważ Monika Adamska została jednym z 36 laureatów, a jej praca znalazła się wśród pozostałych wyróżnionych w specjalnym wydaniu książkowym. Po Gali, późnym popołudniem, udałyśmy się na lubelską Starówkę. Jest przepiękna. Kto był, potwierdzi. Nie zraził nas nawet deszcz. Drugiego dnia, w drodze powrotnej, zatrzymałyśmy się w Kazimierzu Dolnym, w Manufakturze Czekolady, gdzie wypiłyśmy jedną ze smaczniejszych czekolad w naszym życiu. Miasto jest obłędne. Stare budynki, panorama miasta, sprawiają, że ma ono charakterystyczny klimat. Niewątpliwie udamy się tam ponownie, może z rodziną… Gdyby nie deszcz, zobaczyłybyśmy również posiadłość znakomitego wieszcza, Jana Kochanowskiego, w Czarnolesie. Żałujemy, że wycieczka nie trwała dłużej… Jednak warto napisać pracę na konkurs, by w przyszłym roku ponownie do Lublina pojechać. Zachęcamy wszystkich kolegów gimnazjalistów do wzięcia udziału w tym niezwykłym konkursie. Dziękujemy p. K. Jagodzińskiej do zachęcenia nas do wzięcia udziału w 8. edycji konkursu i opiekę podczas pisania prac.

Monika Adamska i Agata Walkowska kl. II gimnazjum

Opublikowano: 31 maja 2013 19:25