Warsztaty „Pierwsza pomoc z misiem”

26 kwietnia 2017r. grupa 5 -6 latków wzięła udział w warsztatach „PIERWSZA POMOC Z MISIEM”.  Była to bardzo ciekawa godzinna zabawa. Warsztaty pomogły oswoić się z tematem pierwszej pomocy oraz rozwijać od najmłodszych lat poczucie obowiązku niesienia pomocy innym. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu, oswoiły się z plastrami i bandażami, nauczyły się wybierać numer alarmowy oraz rozmawiać z dyspozytorem, uczyły się ułatwionego postępowania ratowniczego w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. W pokazach dla dzieci instruktorom pomagały Misie, a także wszelkiego rodzaju przytulanki, jakie dzieci z sobą przyniosły. Po zakończeniu zabawy każde dziecko otrzymało DYPLOM DZIELNEGO MAŁEGO RATOWNIKA.

VPJ

Opublikowano: 09 maja 2017 15:27